O značce FAB+RADY zámečnictví pro Vás

O značce FAB

Historie značky FAB sahá až k datu 9. října 1911, kdy se pánové Fáborský a Šeda rozhodli v Rychnově nad Kněžnou založit podnik s názvem „Továrna na železné zboží Fáborský a Šeda, společnost s ručením obmezeným“, později FAB s.r.o.

FAB - to jsou specifikace a dodávky dveřního příslušenství k zajištění všech funkcí dveřních křídel

Na výrobky s logem psa je spolehnutí. Česká značka FAB díky stoleté tradici dobře rozumí potřebám svých zákazníků a jako jediná nabízí komplexní řešení trvale inovovaného dveřního příslušenství. Proto kdykoliv potřebujete zajistit své bezpečí a komfort, zvolte si opravdovou kvalitu. Zvolte si FAB.

Tradice značky FAB sahá až do roku 1911, kdy byla pány Aloisem Fáborským a Františkem Šedou založena "Továrna na železné zboží Fáborský a Šeda". Původním vyrobním programem společnosti byla "výroba zámků stavebních, zadlabacích a nábytkových včetně". V roce 1997 se značka FAB stala členem světového zámkařského koncernu ASSA ABLOY. Díky tomu dnes nabízí kompletní sortiment dveřního vybavení. Značka zaujímá v současné době vedoucí postavení na českém i slovenském trhu zaměřeném na ochranu majetku.

Sortiment FAB:

 • kvalita výrobků – ISO 9001 a 14001
 • silné zázemí člena celosvětového zámkařského koncernu
 • specifikace dveřního vybavení jednotlivých stavebních projektů
 • výrobkové zajištění specifikovaných funkcí
 • zaměření, dodávka a montáž systémů generálního a hlavního klíče (SGHK)
 • dodávky širokého sortimentu dveřního vybavení
  1. cylindrické vložky
  2. systémy generálního a hlavního klíče (SGHK)
  3. dveřní a podlahové zavírače
  4. paniková kování
  5. zadlabací zámky
  6. přídavné zámky
  7. visací a lankové zámky
  8. klíče
  9. průmyslové zámky
  10. bezpečnostní soupravy
 

Rady zámečnictví

Jak si správně vybrat zadlabací zámek | Jak si správně vybrat cylindrickou vložku
Jak zabezpečit svůj domov | Jak zabezpečit vstupní dveře

 

Jak si správně vybrat zadlabací zámek

Jak si správně vybrat zadlabací zámek Nejdříve musíte určit typ otevírání dveří. Pravé či levé dveře se vždy identifikují ze strany pantů:

 • levé dveře mají panty na levé straně, zámek a kování jsou na pravé straně
 • pravé dveře mají panty na pravé straně, zámek a kování jsou na levé straně

Dále je důležité znát:

 • rozteč (A) – vzdálenost mezi středem kliky (osou čtyřhranu) a středem otvoru pro uzamykací mechanismus např. cylindrickou vložku
 • vzdálenost od čela zadlabacího zámku k ose kliky (backset) – (B)
 • hloubku zádlabu (C)
 • výšku čela (D)

Jak si správně vybrat zadlabací zámek Jak si správně vybrat zadlabací zámek

 

Jak si správně vybrat cylindrickou vložku

Při výběru správné cylindrické vložky musíte myslet na několik základních věcí:

 • Do jakých dveří si cylindrickou vložku kupujete – vchodové dveře do bytu či domu, sklep, branka, garážová vrata atd.
 • Úroveň zabezpečení – vždy se orientujte dle PYRAMIDY BEZPEČNOSTI, případně dle požadavků pojišťovny, u které si chcete Vaši nemovitost či majetek pojistit
 • Tloušťku dveří – měří se na každou stranu od otvoru pro upevňovací šroub. Nezapomeňte na kování - cylindrická vložka jej může přesahovat maximálně o 3 mm. Údaj o rozměrech cylindrických vložek najdete na zadní straně balení. Skutečný rozměr se vždy zaokrouhluje na celá čísla směrem dolů

Jak si správně vybrat cylindrickou vložku

Jak si správně vybrat cylindrickou vložku

 

Jak zabezpečit svůj domov

Jak zabezpečit svůj domov

 

KLÍČE FAB ASSA ABLOY- výroba,ochrana,prodej

Jak vybírat:

Doporučujeme všem uživatelům klíčů navštívit naši kamennou prodejnu SErvisního partnera FAB ASSA ABLOY na Praze 8 a zdarma si nechat posoudit míru ochrany používaných klíčů od bytů,domů a firem.Více jak polovina uživatelů totiž nepoužívá správné klíče,tak jak to vyžadují podmínky pojišťovacích ústavů.Drtivá většina z nich je překonatelná tzv.Dynamickou metodou -metodou nenásilného překonání cylindrické vložky.

Mezi nejnovější výrobky,které zajistí maximální ochranu uživatele se řadí  klíče FAB NOVEL,FAB 2000 a FAB 1000.Všechny tyto klíče jsou v bezpečnostní třídě 4 s kartou.

 

Vysokou ochranu dále zajistí klíče FAB 200 UMW VAMA ve 3 bezpečnostní třídě s kartou.

 

Novinkou FAB ASSA ABLOY jsou klíče FAB 200RS,které poskytují alespoň základní ochranu právě proti tzv.Dynamické metodě překonání vložky.Tyto ovšem nejsou chráněny bezpečnostní kartou,tudíž jsou volně kopírovatelné.

 

 

 

Jak zabezpečit vstupní dveře

Jak zabezpečit vstupní dveře

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Novinka 2016-FAB ENTR

Přicházíme s novým velmi zajímavým řešením zamykání bytu,domu,kanceláře.Nepotřebujete klíče.Stačí telefon,nebo přívěšek příp.otisk prstu a jste doma.V,, Koncepty:1,,/nad tímto článkem/ jsme pro Vás připravili moc překné video s možnostmi použití.Dále zde máme pro Vás odkaz na naše stránky k tomtuto výrobku.Pozor jedná se o kvalitní zařízení od ASSA ABLOY a můžete ho objednávat už dnes.Podívejte se na naše facebokové strránky,kde je pěkné video k tomuto produktu.


Zámečnictví VAMA Praha-FAB-2015

Top realizací FAB-VAMA Praha pro jaro a léto 2015 je dodávka rozsáhlého systému generálního klíče FAB pro Ministerstvo financí konkrétně objekt vyhrazený pro Navigační systém Galileo,který spadá pod  Evropskou unii jehož centrála je právě v Praze.Tato TOP reference byla předána z naší strany k užívání v květnu 2015.Podrobnosti k navigačnímu systému najdete na


http://www.czechspaceportal.cz/3-sekce/gnss-systemy/galileo/


Další TOP referencí je dodávka SGHK FAB pro Datové centrum SEZNAM.CZ dále Staročeská pekárna Praha příp.Bytový komplex Jahodnice Praha.

Zámečnictví VAMA-FAB 2014

Zámečnictví VAMA jako servisní partner FAB-ASSA ABLOY pokračuje  i v letošním roce 2014 jako hlavní partner při dodávkách uzamykacích systému na generální klíč pro významné stavby v ČR.Mezi hlavní akce zámečnictví  roku 2014 patří mimo jiné i nový mechatronický systém FAB+CLIQ pro areál Zichovecký pivovar a restauraci,hotel,kulturní dům a  obecní úřad.Z mechanických systémů jsou to např.zpracování projektu a dodávka SGHK FAB vložek + klíčů FAB pro Charitu Litoměřice-již 3 rozsáhlý systém,akce Barevné Letňany,OC Delta Praha 6,továrna ACO Industries 2 etapa,Kulturní centrum Průhon,Rada pro rozhlasové a televizní vysílání a desítky dalších systémů.Ještě v letošním roce připravujeme několik významných projektů pro zákazníky z celé ČR. Všechny projekty systémů generálního klíče FAB ASSA ABLOY od zpracování uzamykacích plánů až po instalace jsou jako vždy od samého začátku v rukách našich specialistů,kteří úzce spolupracují se zadavateli a majiteli staveb.Zrušte i vy svůj svazek klíčů a nahraďte ho jedním od nás.Naše zámečnictví FAB-VAMA Vám je k dispozici každý všední den.Případně nám zašlete nezávaznou potávku,kterou Vám obratem zdarma zpracujeme.

Zákaznická karta VAMA-FAB ASSA ABLOY

Od 1.7.2014 nabízíme pro zákazníky VAMA-FAB PRAHA zákaznické karty.Navštivte naši provozovnu v Praze 8 ,požádejte naše pracovníky o vystavení karty VAMA-FAB a sbírejte body za Vaše nákupy u nás.Za ně si můžete vybrat různé odměny........

Více »

 

Archiv

 

Vinarství Lenz Moser To nejlepší z Rakouska VAMA - Trezory E-shop s vybavením pro dům, firmu, sklad a školu VAMA - Poštovní schránky Trezor servis VAMA - rodina internetových obchodů pro Vaši bezpečnost AAA Trezory Kovový nábytek http://www.zabezpeceni-domu.eu/Partneři:
schranky-postovni.cz
TREZORY-SERVIS
CHYTITAKOUPIT.CZ
Comsafe - sejfy
Levné trezory
Kovový nábytek
Komplexní zabezpečení domů
Trezory a sejfy

Další odkazy

 
 
 
 
 
 
 
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím | Další informace